اهدای مدال و گواهی نامه سازمان جهانی مالکیت فکری به برگزیده نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی دکتر محدثه دورودیان

7
تیر
1397

خانم دكتر محدثه دوروديان با ارايه طرحي نو با عنوان "معرفي روشي در توليد الكترودهاي انعطاف پذير با ويژگي ابر خازني" در گروه تخصصي علوم پايه موفق به كسب رتبه سوم در بخش نوآوري از نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي شده است.

سازمان جهانی مالكيت فکری (WIPO)  يكي از حاميان جشنواره هاي خوارزمي است. در سال 1967 کنوانسیونی به نام تأسیس سازمان جهانی مالكيت فکری در استکهلم با هدف تشویق آثار خلاقانه در راستای حمایت از مالکیت معنوی در جهان تشکیل گردید و در سال 1970 با نام(WIPO) آغاز به کار نمود. در سال 1974 این سازمان به عنوان یکی از شانزده آژانس وابسته به سازمان ملل معرفی گردید تا بتواند فعالیت‌های دارايی فکری را ارتقا‌ بخشد و انتقال فناوري را به کشورهای در حال توسعه تسهیل نماید و بدینوسیله توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را ایجاد نماید. هدف WIPO ارتقاي حمایت از دارايی فکری در جهان از طریق همکاری‌های متقابل دولتها و WIPO با سازمان های  مشابه بین‌المللی است.

 براي اولين بار سازمان جهاني مالكيت فكري  WIPO از طرح برگزيده در جشنواره جوان خوارزمي كه از سوي دبيرخانه جشنواره معرفي شده است حمايت و تقدير مي‌كند. اين سازمان با صدور گواهي‌نامه و اهداي مدال نوآوري WIPO از خانم دكتر محدثه دوروديان تجليل به عمل آورد. ايشان به عنوان بهترين مخترع جوان از سوي سازمان جهاني مالكيت فكري پذيرفته شده اند.   

خانم محدثه دروديان دانش آموخته دكتري شیمی آلی از دانشگاه صنعتي شريف هستند و در حال حاضر دوره پسا دكترا را در اين دانشگاه مي گذرانند و داراي 7 مقاله چاپ شده در مجلات علمي معتبر مي باشند.