مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره های خوارزمی

مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان سی و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی، اولین جشنواره نوآوری و فناوری خوارزمی و بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی با حضور رئیس محترم جمهوری، وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری و معاون محترم وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران روز سه شنبه نهم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
 بیش از سه دهه از برگزاری جشنواره بین المللی خوارزمی  میگذرد. در این مدت حدود یکصد نهاد و سازمان حامی این جشنواره علمی بوده اند. در این دوره از جشنواره 281 طرح داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از میان آنها، 16 طرح به هیات داوران راه یافت و در نهایت دو طرح داخلی و سه طرح خارجی از کشورهای جمهوری خلق چین، سنگاپور و یک ایرانی مقیم سوئد به عنوان برگزیدگان سی و ششمین جشنواره بین المللی امسال معرفی شدند. همچنین در بخش جشنواره جوان خوارزمی نیز از میان 302 طرح دریافتی، 10 طرح به هیات داوران ارسال شد و در نهایت چهار طرح به عنوان طرح های برتر برگزیده شدند. امسال به همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، اولین دوره جشنواره نوآوری و فناوری خوارزمی همراه و همسو با جشنواره بین المللی و جوان خوارزمی برگزار شد. در اولین دوره جشنواره  نوآوری و فناوری خوارزمی، طرح های دریافتی به گروه های تخصصی ارسال شد و در نتیجه در مجموع چهار طرح توسط هیات داوران برگزیده شدند.
دو طرح برگزیده در گروه تخصصی مهندسی مکانیک، یک طرح در گروه تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر و یک طرح در گروه تخصصی فناوری نانو است.